Chcete se cítit lépe, ale něco vám v tom brání. Ať děláte, co děláte, je těžké se hnout z místa a zbavit se bolesti, nepříjemných kožních projevů, alergie, nespavosti a mnoha jiných příznaků nemoci. Proč to tak je a co s tím?

Můžou za to toxiny

Toxinem rozumíme různé hmotné i nehmotné jedy, které zasahují do našeho organismu a ovlivňují jeho správný chod. Náš organismus je vybaven nástroji, které nás naprosto přirozeně dokáží těchto jedů zbavovat.

Někdy se však tyto mechanismy na odstraňování jedů porouchají nebo zaseknou. Pak se můžeme pokusit je nějakým způsobem opět rozhýbat a uvést znovu do chodu.

Rozdělení toxinů

Vnější toxiny přicházejí z vnějších zdrojů, z vody, potravy, ze vzduchu, z užívání léků, drog, z kosmetiky a podobně.

Vnitřní toxiny vznikají uvnitř našeho organismu a jsou daleko nebezpečnější než vnější.

  • Obvykle o nich nevíme,
  • jsou před námi skryté,
  • jejich zdroj je naší trvalou součástí,
  • vznikají uvnitř organismu 24 hodin denně,
  • postupně otravují náš organismus.

Hmotné toxiny můžeme měřit, vážit, pozorovat a patří mezi ně například různé chemikálie, kovy, infekce a podobně.

Informační toxiny si můžeme představit jako počítačové viry. Jedná se o chybné informace, které uvádějí do pohybu další chyby celého systému. Informační toxiny vyvolávají v organismu chaos.

Víme, že všechny buňky organismu spolu komunikují, spolupracují a jsou řízeny ve prospěch celku. Chybná informace (podobná počítačovému viru) může narušit vzájemnou komunikaci buněk, tkání, orgánů i jejich řízení. Tehdy je zaděláno na problém.

Představte si velkou továrnu, ve které vládne chaos. Vedení továrny dostává od podřízených pracovníků chybné informace a na jejich základě udílí chybné pokyny. Pracovníci se odmítají těmito pokyny řídit, cítí se naštvaně, přestávají komunikovat a chaos se ještě více prohlubuje. Všichni zmateně pobíhají a bez užitku vyčerpávají svou energii. Nakonec dochází ke kolapsu celé továrny.

V jiné továrně je vše dokonale zorganizováno a sladěno. Každý pracovník dělá přesně to, co je jeho úkolem. Fungují bezchybně všichni pracovníci (buňky) i vedení (mozek). Všichni spolu komunikují a vzájemně si předávají důležité informace. Pokud přeci jen vznikne nějaká chyba, je okamžitě napravena a provoz běží dál. Vládne zde harmonie. Spotřeba energie je minimální. Všichni jsou spokojeni. Továrna prosperuje.

V které továrně byste chtěli pracovat? V kterém těle byste chtěli být buňkou?

 

Napište mi

Články z blogu