Trávicí soustava, jejíž součástí jsou střeva, představuje největší plochu, na které je organismus vystaven kontaktu s látkami vnějšího prostředí. Jedním z úkolů střev je ochrana sebe i vnitřního prostředí těla. To je zajištěno slizniční bariérou a vlastním imunitním systémem.
Je alarmující skutečností, že střevní dysbiózou (dysmikrobií) trpí naprostá většina lidí. Tento stav je způsoben např. užíváním antibiotik coby léků, ale též jejich přítomností ve stravě, např. v mase či dokonce v medu. Také pesticidy, herbicidy a různé konzervační látky obsažené v potravinách se na dysbióze podílejí.
Chorobný stav může způsobit také nevhodná skladba potravy. Trvalý kontakt s alergeny ve formě pšeničného lepku, mléčné bílkoviny apod. může být příčinou zánětu střevní sliznice. Chronický zánět střevní sliznice pak může nastartovat závažná onemocnění.
V případě dysbiózy se střevo stává zdrojem vnitřních toxinů, které jsou mnohonásobně rozsáhlejší a nebezpečnější než zdroje vnější. Dalo by se říct, že při dysbióze jsou ve střevě vyráběny jedy, které jsou vstřebávány, otravují nás a přetěžují játra, ledviny, imunitní systém… Právě z tohoto důvodu doporučuje MUDr. Jonáš zahájit detoxikaci obnovou střevní symbiózy.
Na střevní dysbiózu pomyslete, pokud se u vás vyskytuje jeden či více z těchto projevů:
Pokud jste navštívili lékaře a lékař nezjistil příčinu vašich potíží, můžete vyhledat detoxikačního poradce či rovnou začít užívat přípravek Joalis Activ-Col, Joalis Bambi Symbiflor či Joalis Embrion.
Tyto přípravky vznikly, aby pomohly lidem, kteří se nechtějí do hloubky zabývat detoxikační medicínou. Zajímavostí je, že Activ-Col můžete jednou ročně podávat i svému domácímu mazlíčkovi. Je totiž vhodný i pro zvířata, která trpí stejnými problémy jako jejich páníčkové.
Trvá-li dysbióza dlouho, ovlivňuje celý organismus a dochází k narušení funkce řady orgánů. Začneme-li pracovat na nápravě, můžeme očekávat zlepšení během několika dní až týdnů. Někdy však může trvat i měsíce, než se organismus vzpamatuje z letité otravy.
Současné diagnostické možnosti klasické medicíny neumožňují vyšetřit střevní dysbiózu. Ve střevě totiž žijí převážně tzv. anaerobní mikroorganismy. Tyto mikroorganismy rychle hynou, pokud se dostanou na vzduch. Z tohoto důvodu není možná jejich kultivace a následné mikroskopické vyšetření.
Detoxikační poradci pracují s EAV přístroji Acucomb či Salvia ve spojení s EAM testerem. Pomocí tzv. vegetativního funkčního testu můžeme velice jednoduše zjistit střevní dysbiózu dotazem vloženým do aktivní oblasti EAM testeru a měřením odporu kůže na akupunkturním bodě na dlani. Takto můžeme zjistit, zda dysbiózou trpíte či nikoli a spoustu dalších užitečných informací o vašem organismu, včetně cíleně vybraných přípravků, vhodných právě pro vaši detoxikaci.
Pokud vám lékař předepsal antibiotika, je užitečné co nejdříve zapracovat na obnově střevní mikroflóry. Přípravky Activ-Col, Symbiflor či Embrion můžete začít brát již v průběhu antibiotické léčby a dále pokračovat po jejím skončení. Přípravky obsahují určité prospěšné informace, které navigují imunitní systém žádoucím směrem a umožňují tělu zbavit se různých toxických zátěží a nastartovat symbiózu.
Mějte se zdravě na duši i na těle!
Dana