Borelióza je mnohem rozšířenější, než si mnozí lidé myslí.
Teprve když jsem se začala zabývat detoxikační metodou Joalis, objevila jsem, že za mnoha příznaky nemocí se skrývá přítomnost borelií a jejich toxinů v těle nemocného člověka. Umožnila mi to práce s EAV diagnostikou toxinů.
Borelióza je nemocí mnoha tváří. Projevuje se podle toho, kde právě borelie „úřadují“ a jak jsou aktivní. Mohou být přítomny prakticky kdekoliv v těle. Z toho vyplývá neobvyklé množství příznaků tělesných i psychických.
Oblíbenými působišti borelií jsou především klouby, kůže a nervový systém. Nalezeny byly také v nejdůležitějších orgánech: v játrech, slezině, ledvinách, plicích, srdci a mozku. Borelióza postihuje mnoho orgánů, zejména v pozdních stádiích.
Z častých projevů přítomnosti borelií se vyskytují především:
Lékařská diagnostika boreliózy se opírá především o nepřímé důkazy. Zjišťují se specifické protilátky proti boreliovým antigenům.
Antigeny jsou cizorodé částice, které dokáže imunitní systém rozpoznat a reagovat na ně tvorbou protilátek. I borelie mají antigeny, které provokují náš imunitní systém k tvorbě protilátek.
V těchto případech vychází test na protilátky v krvi falešně negativní. Lékař na základě falešně negativního testu může stanovit chybnou diagnózu a léčbu.
Sérologické testy nemohou poskytnout informace
V praxi to znamená, že se lékaři nemůžou na diagnostické testy spolehnout.
Neuroborelióza je závažné neurologické onemocnění. Jedná se o postižení nervového systému. Pro stanovení této diagnózy je nutná lumbální punkce a vyšetření mozkomíšního moku. Ani u tohoto vyšetření neexistuje 100% spolehlivost.
Používají se u migrujícího zarudnutí, boreliového lymfocytomu, izolované obrně lícního nervu, zánětech a bolestech kloubů a při postižení srdce lehčího stupně.
Antibiotika do žíly se používají u závažnějších pozdních stádií, včetně neuroboreliózy, například u zánětu mozkových blan, zánětu kořenů míšních, zánětu nervů, kloubního zánětu s výpotkem, postižení srdce, postižení oka, chronického zánětu kůže.
Antibiotika narušují střevní mikrobiom a jejich užívání může být spojeno s nežádoucími účinky. Z tohoto důvodu je prospěšné při antibiotické léčbě užívat Hylak forte (koncentrát metabolických produktů prospěšných bakterií; při užívání se ředí nápojem!) a probiotika (například Joalis ActivCol, přírodní kapsle s kulturou lactobacilu.)
Na telefonickou nebo on-line konzultaci se můžete objednat tady.
Hodně zdraví přeje Dana Srpová