Člověk je tvor psychosomatický

obr-psychosomatika01

Psychika a tělo jsou spojené nádoby. Psychika ovlivňuje tělo a tělo zase ovlivňuje psychiku. Je-li nemocná psychika (člověk se cítí nešťastný), odrazí se to na těle. Je-li nemocné tělo, odrazí se to v psychice.

Co bylo dřív? Nemocná mysl nebo nemocné tělo?

V našem civilizovaném světě je v naprosté většině případů příčinou onemocnění těla mysl člověka. Naše vlastní mysl nám způsobuje stres. Důvodem je, že ji necháme vládnout a ona se s chutí vlády ujímá. Stává se naším pánem a my jí podřízeně posloucháme. To s sebou přináší spoustu problémů. Mysl problémy miluje. Dostáváme se do nesmyslného kolotoče myšlenek, emocí a pocitů a zdá se, že není úniku. Opak je však pravdou. Stačí si uvědomit, co se děje.

Bojím se, je pocit, který si vyvolávám sama svými bázlivými myšlenkami. Tento pocit však není trvalý a za chvilku sám odejde, stejně jako myšlenka, která tento pocit vyvolala. A za chvíli přijde jiná myšlenka a vyvolá jiný pocit. Toto se děje neustále a stačí si to uvědomovat. Stačí být tím, kdo si uvědomuje.

Jakmile se mysl uklidní a my se dokážeme spojit se svým tichým nitrem, pak se může i nemocné tělo uzdravit. Obvykle se na něco takového díváme jako na zázrak. Přibývá lidí, kteří se dokázali uzdravit navzdory lékařským předpovědím a doslova vstali ze smrtelné postele. Jednou z osob, která se zázračně uzdravila, je Anita Moorjani. O svém prožitku napsala knihu „Musela jsem zemřít“.

Vy se nyní můžete podívat na čtyři videa, kde Anita popisuje svůj zážitek opuštění svého, smrtelnou nemocí zdevastovaného těla, návrat zpět a uzdravení.

Zde jsou odkazy na 4 videa Anity Moorjani. Stačí na ně kliknout myší. Videa mají české titulky. Dají se zapnout v nastavení vpravo dole pod videem (ozubené kolečko).

1. video

2. video

3. video

4. video

Za poslech stojí jeden z nejlepších rozhovorů Anity, který natočila Lucia Mitro v rozhlasovém pořadu na rádiu Slovensko USA. Stačí kliknout na obrázek níže. U videa se opět dají zapnout české titulky na ozubeném kolečku vpravo dole pod videem.

Mějte se zdravě na duši i na těle!
Dana

CHCI PŘEJÍT ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU »

Jsem, ptám se, zaměřuji se, propojuji, cítím, tvořím. Mám dar ptát se a dostávat odpovědi. Dokážu se zaměřit na podstatu. Baví mě propojovat souvislosti. Nejlépe se cítím, když jsem sama sebou. Ráda tvořím. Více si můžete přečíst ZDE. »
Komentáře