Jste ve stresu?

Víte, že nám stres krade energii?

obr. stres

 

A tato ukradená energie nám pak někde chybí. Může se to projevovat únavou. Může se to projevit nedostatečností imunitního systému, který je jinak v pořádku.

Jak na nás stres působí?

  • Jsme pod tlakem
  • Jsme sevření
  • Ždímá nás
  • Vyčerpává nás
  • Při stresu jsme uzavření, energii vydáváme na úkor svých rezerv
  • Doplňování čerstvé energie stagnuje

Často jsme pod vlivem stresu dlouhodobě, takže je těžké si ho uvědomit. Považujeme ho za svůj přirozený stav.

Při stresu čerpáme energii z našich rezerv. Mobilizujeme svou energii pro útěk či boj. Pokud uvolněnou energii nevyužijeme ihned pro tento účel, organismus ji obvykle uloží ve formě tuku v oblasti pasu. Takto uložená energie je pak pro organismus stěží dostupná. Jedná se o hýření energií a následné nehospodárné uložení nevyužité energie do nechtěných tukových zásob.

Při stresu organismus energii vydává a zároveň přestává doplňovat. Jednoduše řečeno si při stresu přestáváme dobíjet baterky. Vzniká nerovnováha mezi příjmem a výdejem. A energie vydaná navíc někde chybí. Třeba imunitnímu systému… Proto je při stresu ovlivněna naše imunita. Latentní infekce dřímající v nás v podobě infekčních ložisek lezou ven. Můžeme se též snadno nakazit infekcí, která kolem nás proletí.

Přitom může být náš imunitní systém zcela v pořádku. Jen mu chybí energie, kterou mu ukradl stres!

Při stresu je možné užívat preparáty Joalis. Jsou to Joalis Streson ve formě kapek a Joalis StreHerb ve formě tablet.

 

Jsem, ptám se, zaměřuji se, propojuji, cítím, tvořím. Mám dar ptát se a dostávat odpovědi. Dokážu se zaměřit na podstatu. Baví mě propojovat souvislosti. Nejlépe se cítím, když jsem sama sebou. Ráda tvořím. Více si můžete přečíst ZDE. »
Komentáře