Otázky a odpovědi

Co mohu očekávat od metody řízené a kontrolované detoxikace? Proč se nazývá řízená a kontrolovaná? Mají preparáty vedlejší účinky? Za jak dlouho se vyléčím? Jaké problémy detoxikační metoda neřeší? Na co nestačí? Existuje maximální a minimální dávka kapek, při které preparáty působí? Lze se předávkovat? Jaké množství preparátů se obvykle užívá ?…

Na časté dotazy odpovídají  MUDr. Josef  Jonáš a Ing. Vladimír Jelínek.

Co mohu očekávat od metody řízené a kontrolované detoxikace?

Od detoxikace můžete očekávat nastartování normálního chodu organismu, jednotlivých orgánů a tkání, pozitivní změny v psychice a prevenci nejrůznějších zdravotních problémů. Odstraněním toxinů se člověk, obrazně řečeno, stává sám sebou.

Proč se nazývá řízená a kontrolovaná?

Protože zkušený detoxikační poradce doporučí preparáty klientům na základě výsledků měření cíleně na konkrétní problém a po dobrání kapek nebo pastilek probíhá kontrolní měření. Celý proces je tak cílevědomě řízený a výsledky jsou průběžně kontrolovány a hodnoceny. Člověk podstupující detoxikaci touto metodou není ponechán jenom sám sobě.

Mají preparáty vedlejší účinky?

Nemají. Jejich obsah je pro organismus naprosto nezávadný.

Za jak dlouho se vyléčím?

Na to nelze exaktně odpovědět. Ale v podstatě v okamžiku, kdy z tkáně zmizí poslední toxin. Záleží na stupni poškození a momentu, kdy se tkáň vrátí k normální funkci. Někdy je to okamžitě po odstranění toxinu, někdy to trvá měsíce, občas i roky. Přestavba tkání je poměrně složitý proces. Navíc každý člověk je jiný a jinak u něho probíhají veškeré procesy. Také záleží na stupni poškození.

Jaké problémy detoxikační metoda neřeší? Na co nestačí?

Detoxikační metoda neřeší vrozené choroby, nebo choroby, kde už došlo k destrukci tkáně a k organickým změnám. Nemůže pomoci ani při řešení akutních infekcí a při úrazech.

Existuje maximální a minimální dávka kapek, při které preparáty působí? Lze se předávkovat?

Některým citlivým lidem stačí 4-5 kapek denně z jednoho preparátu. Obvykle doporučujeme 10 kapek dvakrát denně. Maximální množství není určeno, protože informace obsažené v kapkách se nenásobí množstvím, které užijete. Působí stejně 5 kapek jako celá lahvička. Předávkovat se nelze. Minimální dávka je už zmíněných 4-5 kapek.

Jaké množství preparátů se obvykle užívá? Existuje nějaká horní hranice?

Obvykle se podávají 2-4 preparáty, ale je možné jich současně brát i 12 až 15.

Jak se navzájem ovlivňují léky klasické medicíny a preparáty detoxikační medicíny podle MUDr. Jonáše? Mohu brát obojí?

Užívání klasických léků a detoxikačních preparátů se nevylučuje. Je možné brát obojí.

Jak jsou detoxikační preparáty MUDr. Jonáše charakterizovány? Jsou to léky nebo potravinové doplňky?

Jde o potravinové doplňky a dle toho je potřeba s nimi zacházet. To znamená, že nenahrazují léky předepsané lékařem a vzhledem ke své podstatě speciálních potravin mohou být kombinovány s jinými doplňky stravy i s léky předepsanými lékařem.

Nemohu si uškodit, když si preparáty naordinuji sám?

Uškodit si nelze, ale aby proces detoxikace probíhal systematicky a neminul se cílem, měl by vám konkrétní preparát doporučit detoxikační poradce.

Jak vypadají tzv. detoxikační projevy?

To je velmi individuální. Někdo žádným vedlejším efektem netrpí, u někoho se to může projevit bolestmi hlavy, divokými sny, bolestmi v zádech, případně zvýšenou teplotou apod. Všechny vedlejší detoxikační projevy jsou však krátkodobé a dočasné.

Musím kapky dobrat, i když se už můj problém  vyřešil? Mohu libovolně přestat s užíváním?

Přestat samozřejmě můžete, ale s pamětí organismu je to asi tak jako s člověkem, který se chce naučit novou písničku. Někomu stačí vyslechnout si ji třikrát, a pak už ji dokáže zazpívat docela přesně, jiný člověk si ji musí opakovat padesátkrát. Organismus se díky kapkám naučí, jak správně fungovat, po individuálně dlouhé době. Každý člověk je jiný. Záleží, jak dlouhou dobu potřebujeme, aby se nám správné reakce zafixovaly.

Co jsou to psychické toxiny?

Základním psychickým toxinem je stres, jako reakce na ohrožení organismu. Jestliže trvá dlouho a je nefunkční, a organismus tedy ve skutečnosti není ohrožen, působí jenom v představě, jde o základní psychický toxin. Důležité jsou emoční programy vytvořené v průběhu života. Často nás okolí, rodina, škola, kolegové negativně hodnotí, implantují nám záporné představy, které nejsou v souladu s naší osobností. Vzniká tak živná půda pro vznik psychických traumat, které nosíme roky ve svém nitru, nedělíme se o ně se svým okolím. Doslova se v nás zapouzdří a mají velmi negativní vliv na zdraví našeho organismu.

Když detoxikuji, musím změnit životní styl?

Pokud máte špatné návyky, tak samozřejmě ano. Ale při detoxikaci nevyvíjíme v tomto směru na lidi žádný nátlak. O to větší radost máme, že v průběhu detoxikace na to lidé přicházejí sami. V konečném důsledku je to vlastně jejich vůle, nápad, myšlenka a touha.

Co je při detoxikaci kontraproduktivní?

Především stres, který svírá tkáně a nedovolí toxinům se z nich uvolnit. Toxiny se rychleji usazují, hůř odstraňují. Měli bychom se vyhýbat věcem, které způsobují trvalé napětí a stres. Negativně samozřejmě působí i vpravování různých toxinů do těla, například kouření, braní mnoha léků, drog apod.

Které doplňkové metody působí pozitivně v průběhu detoxikace?

Lidé odjakživa věděli, že vyloučit toxin z těla je prospěšné. Proto se hojně využívaly metody jako například pocení, kdy se z těla cíleně vylučují toxiny a snižuje se zatížení organismu. Prospěšná v tomto směru je sauna, sport, jóga, strečing a podobné aktivity. Je důležité, aby místo chronického poškození bylo dobře prokrvené. Pozitivně působí i masáže, močopudné čaje, pití vody, protože toxiny odcházejí převážně ledvinami. K odstranění toxinů je důležité nastartovat určité systémy. V procesu detoxikace je důležité toxiny uvolnit a pak následně vyloučit z těla.

Kdo reaguje na detoxikaci nejlépe? Proč?

Jednoznačně děti, protože nejsou ještě toxiny natolik zatížené, organismus je pružný, flexibilnější, odezva je rychlejší. Navíc děti nevysílají do svého mozku negativní informace nebo nedůvěru v preparáty. Jednoduše je nechají působit.

Je lepší kapky zapíjet?

Nejideálnější je nakapat je rovnou do pusy nebo na plastovou lžíci. Můžeme je však i zapít, ale pouze čistou vodou.

Když cestuji a užívám kapky, jaké zásady bezpečného transportu mám dodržovat, aby se neznehodnotily? Mám na mysli leteckou dopravu, ale i například cestu vlakem nebo autem.

Žádné speciální zásady nemusíte dodržovat. Kapky je nutné uložit v zavazadle tak, aby se nerozbily a nebyly poblíž aktivního mobilu.

Jak kapky správně skladovat doma? Co jim vadí?

Na suchém a bezpečném místě, při teplotě od 5 do 25 st. C. Preparát by neměl být vystavován přímému slunečnímu záření  ani silnému elektromagnetickému poli. Dlouhodobě jej skladujte ve větší vzdálenosti /cca 1 metr / od ledničky, televize nebo počítače. Podložka nesmí být kovová. Preparátům nevadí průchod bezpečnostní kontrolou na letištích ani pohyb v metru. Co naopak vadí je aplikace na kovovou lžíci, nahřívání v mikrovlnné troubě, vzdálenost menší než 5 cm od silnějšího zdroje elektromagnetického pole.

Když kapky přestanu brát na nějakou dobu, nechám je být, a pak se k nim zase vrátím, nevadí, že už byly otevřené?

Nevadí. Informace obsažené v kapkách jsou uložené na lihovém nosiči. Nepokazí se.

Jak dlouho trvá detoxikace organismu?

Je potřebné se zamyslet nad tím, jak dlouho si ničíme život toxickými látkami. V podstatě celý život. Detoxikační proces proto nemůže být záležitostí týdnů nebo měsíců. Vlastně bychom se měli detoxikovat po celý život, protože ve své podstatě jde o vnitřní hygienu. O tom, jestli stačí jedna kůra rozhoduje každý sám.  Záleží jaký cíl si vytknete. Zda chcete odstranit pouze jeden problém nebo si stanovíte za cíl dlouhodobé preventivní upevňování zdraví, jakousi údržbu organismu.

Trpím bolestmi zad a často si natírám bolavá místa krémy a gely. Neovlivňuje to negativně působení detoxikačních preparátů?

Z pokusů vyplynulo, že braní jakýchkoliv léků vnitřně nebo zevně neruší účinek detoxikačních preparátů.

Je možné detoxikovat nemluvňata?

Nemluvňata lze detoxikovat tak, že jim vtíráme preparát do kůže, např. do loketní jamky, na bříško nebo do oblasti krku. Tímto způsobem mohou detoxikovat i dospělí v případě, že nemohou užívat kapky ústy.

Zajímá vás více? Klikněte ZDE.

 

Zdroj: Lenka Strelecká – Detoxikace cesta ke zdraví

 

 

 

Jsem, ptám se, zaměřuji se, propojuji, cítím, tvořím. Mám dar ptát se a dostávat odpovědi. Dokážu se zaměřit na podstatu. Baví mě propojovat souvislosti. Nejlépe se cítím, když jsem sama sebou. Ráda tvořím. Více si můžete přečíst ZDE. »
Komentáře