To jsem z toho jelen… Aneb, jak je to s nežádoucími účinky léků?

Jednoho dne přišel pán do lékárny. Povídá: „Víte, já mám takové speciální přání. Lékař mi předepsal lék a já se ho bojím užívat. Přečetl jsem si příbalový letáček a bojím se nežádoucích účinků.
K lékaři jít nechci, ale nevím, co mám dělat. Jsem z toho jelen…“

Čím účinnější lék, tím závažnější nežádoucí účinky

Takových pacientů přibývá. Čím účinnější léky jsou předepsány, tím silnější mohou být i nežádoucí účinky. Prostě řečeno: čím větší silou se snažíme nemoc potlačit, tím více se to může projevit jinde ve formě nežádoucího účinku. Proč tomu tak je? Léky prostě neřeší pravou příčinu nemoci, ale pouze příznak. Tento příznak je jako větvička stromu a nemoc má svůj kořen – příčinu. Pokud neodstraníme kořen – příčinu nemoci, ale pouze větvičku, naroste větvička nová, naroste košatější strom. Jednu větvičku odstraníme za cenu nárůstu větviček nových. Jeden příznak potlačíme a máme tu nežádoucí účinky léku. Taková je daň za užívání silně účinných léků.

Kořeny nemocí

Kořenem nemoci jsou nezpracované, potlačené emoce. Například potlačený vztek, strach, smutek, ale i pocit křivdy, nedocenění atd. Následně dochází ke stresu určité tkáně. Ve stresované tkáni dochází ke změně prokrvení a proudění lymfy. Usazují se toxiny. Můžeme si to představit na příkladu horského potoka a slepého ramene řeky. Vnímáte ten rozdíl? Po určité době, po dosažení kritické koncentrace toxinů dochází k poruše funkce, k degenerativním změnám a k nemoci postižené tkáně.

Prevence nemocí

Jaká tkáň se může stát takto postiženou je velmi individuální. Každý jsme jiný, každý máme jiná slabá místa a jiné genetické dispozice. Všichni však máme pět mateřských orgánů, které hrají hlavní roli v našem zdraví. Jsou to játra, slezina, ledviny, plíce a srdce. Všichni máme pět základních emocí, které jsou spojeny s těmito mateřskými orgány. Všichni máme mozek, který řídí celý organismus a je propojený prostřednictvím informačního systému s každou buňkou. Všichni máme imunitní systém, který nás ve dne v noci hlídá. Všichni máme lymfatický systém, který filtruje tělesné tekutiny. Tyto nejdůležitější součásti našeho organismu je důležité udržovat čisté. A to umíme pomocí metody řízené detoxikace organismu. Chceme-li předejít nemoci, chceme-li se vyhnout užívání silně účinných léků v budoucnu, udělejme už nyní něco pro své zdraví.

Naše volba

Detoxikace je investice do budoucnosti. V jaké čistotě se nám podaří udržet celý organismus nyní a jak dokážeme zpracovávat své emoce v přítomném okamžiku, takové si připravíme podmínky pro budoucí život. Volba je jen na nás. Jaké máme v životě priority? Kde v řebříčku hodnot stojí naše zdraví? Tyto otázky určitě stojí za zamyšlení.

 Líbil se vám tento článek? Dejte o něm vědět dalším lidem!

 

Jsem, ptám se, zaměřuji se, propojuji, cítím, tvořím. Mám dar ptát se a dostávat odpovědi. Dokážu se zaměřit na podstatu. Baví mě propojovat souvislosti. Nejlépe se cítím, když jsem sama sebou. Ráda tvořím. Více si můžete přečíst ZDE. »
Komentáře