Detoxikace kůže

Kožní onemocnění je výsledkem hromadění toxinů v kůži

Častým námětem pro detoxikaci je kůže. Kůži chápe celostní medicína jako mapu celého organismu. Můžeme z ní vyčíst stav vnitřních orgánů. Pokud vnitřní orgány nefungují tak, jak mají, na kůži se to zobrazuje.

Proč se toxiny v kůži hromadí

  1. Toxiny vznikají v těle ve velkém množství a hlavním důvodem je dysbióza.
  2. Toxiny odcházejí přes kůži, protože se jich organismus nedokáže zbavit jiným způsobem. Jiné drenážní mechanismy organismu prostě nestíhají.
  3. V kůži se nacházejí mikrobiální ložiska, která jsou zdrojem toxinů. Často se zde nacházejí boreliová ložiska.

Jak postupujeme v praxi

Nejčastějším chronickým onemocněním kůže je atopický ekzém. Projevuje se jako suchá, zanícená, svědící kůže, často spojená s astmatem, alergickou rýmou a alergií na potraviny.

  • V první fázi detoxikace se zaměřujeme na obnovení symbiózy. Co je symbióza a jak ji můžete obnovit se dozvíte tady. »
  • V druhé fázi se zaměřujeme na mateřské orgány, tedy játra, slezinu, plíce, ledviny, případně srdce. Použijeme dreny základních orgánů: LiverDren, VelienDren, Respidren, UrinoDren a případně CorDren.
  • V třetí fázi se věnujeme vlastní očistě kůže. Můžeme použít například přípravky CutiDren + Spirobor.

Postupujeme tedy zevnitř organismu směrem k povrchu. Začínáme očistou střeva a vnitřních orgánů a končíme kůží. V celém organismu ubývá přítomných toxinů. Odměnou je pak nejen lepší kvalita a vzhled kůže, ale také to, že se celkově cítíme lépe.

Ekzém u dětí je detoxikací velmi dobře zvládnutelný. Chronický ekzém dospělých představuje dlouhodobější detoxikaci. Obecně platí, čím déle problém trvá, tím více toxinů se v těle nashromáždilo, a proto je potřeba delšího časového úseku na jejich odstranění.

Kde hledat pomoc

Pro zjištění příčiny ekzému a určení konkrétních přípravků přímo pro vás doporučuji návštěvu terapeuta. To je nejrychlejší a nejspolehlivější cesta ke zvládnutí potíží.

Hodně zdraví přeje Dana Srpová


Hledáte pomoc s léčbou, detoxikací, uzdravením?

Ukážu vám cestu z nemoci. Jsem průvodce léčbou a detoxikací.

 

Jsem, ptám se, zaměřuji se, propojuji, cítím, tvořím. Mám dar ptát se a dostávat odpovědi. Dokážu se zaměřit na podstatu. Baví mě propojovat souvislosti. Nejlépe se cítím, když jsem sama sebou. Ráda tvořím. Více si můžete přečíst ZDE. »
Komentáře